Logo Gmina Radzanów

Archiwum newsów, strona 16

Tarcza antykryzysowa - ROLNICTWO

07.04.2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentuje rozwiązania mające na celu przeciwdziałanie skutkom COVID-19 - epidemii

Rozwiązania proponowane w przepisach tzw. Tarczy Antykryzysowej

I.     Rozwiązania dotyczące wyłącznie rolników i ich domowników:

  1. Zasiłek opiekuńczy na dzieci.

  2. Zwolnienie z obowiązku opłacania składek emerytalno-rentowych dla osób objętych ubezpieczeniem w KRUS.

  3. Zmiany dotyczące zachowania ważności orzeczeń wydanych między innymi na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników.

II.     Rozwiązania dotyczące rolników lub przedsiębiorców, w tym prowadzących działalność rolniczą w formie spółki osobowej, spółki kapitałowej, spółdzielni rolników lub w innej formie, a także prowadzących działalność gospodarczą związaną z sektorem rolnym, w szczególności w zakresie przetwórstwa produktów rolnych, lub zatrudnianych przez nich pracowników:

1.     Pokrycie przez państwo składek na ZUS.

2.     Możliwość odroczenia i rozłożenia na raty składek na ZUS.

3.     Dofinansowanie zatrudnienia.

4.     Uelastycznienie czasu pracy.

5.     Rozwiązania dotyczące pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

6.     Rozliczenie całej tegorocznej straty w przyszłym roku.

7.     Podatek od nieruchomości.

8.     Przedłużenie bankowych kredytów obrotowych.

9.   Zmiana warunków lub terminów spłaty kredytu udzielonego mikroprzedsiębiorcy, małemu lub średniemu przedsiębiorcy.

10. Zmiany w zakresie maksymalnych cen lub maksymalnych marż hurtowych i detalicznych, stosowanych w sprzedaży towarów lub usług.

11. Zmiany dotyczące biegu terminów przewidzianych przepisami prawa administracyjnego oraz biegów terminów procesowych i sądowych.

12.     Zmiana wprowadzająca ułatwienia dotyczące korzystania z usług e-administracji.

 

więcej

Zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa

02.04.2020

Celem izolacji domowej jest odosobnienie chorego, który, po zbadaniu przez lekarza, nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia.

Izolacja domowa jest stosowana u pacjentów, którzy mają dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 i nie mają objawów choroby lub wykazują łagodne, umiarkowane objawy choroby COVID-19 (np. stan podgorączkowy, kaszel, ból gardła, osłabienie).

Osoby z kontaktu domowego z chorym mają najwyższe ryzyko zakażenia. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową podczas mówienia, kaszlu czy kichania albo poprzez dotyk skażonych przedmiotów.

 

więcej

Spot filmowy informujący o projekcie realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy spot filmowy informujący o projekcie dotyczącym zakupu sprzętu medycznego dla mazowieckich szpitali niezbędnego do walki z epidemią covid19

15.04.2020

Prezentujemy Państwu spot filmowy informujący o projekcie realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy wsparciu środków z UE.
Projekt dotyczy zakupu sprzętu medycznego dla mazowieckich szpitali niezbędnego do walki z epidemią covid19.

więcej

Informacji o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

26.03.2020

Państwowa Komisja Wyborcza z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz w związku informacjami o zamknięciu dla interesantów niektórych urzędów gminy i ograniczeniami w przyjmowaniu przez nie korespondencji, a jednocześnie biorąc pod uwagę bieg kalendarza wyborczego, stanowiącego załącznik do postanowienia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 184), w tym m.in. w zakresie przyjmowania przez urzędników wyborczych za pośrednictwem urzędów gmin zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, wyjaśniła, co następuje.

więcej

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

25.03.2020

Zmienione zostały przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określone zostały zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzona została możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy obowiązują od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

więcej

Zaostrzone warunki kwarantanny

24.03.2020

W związku z rosnącą liczbą zachorowań rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej życiowej potrzeby (takiej jak wyjście do pracy, zakupy żywnościowe czy wizyta w aptece). Zamknięte zostają parki, lasy, place zabaw i nadrzeczne bulwary. Jak poinformował minister zdrowia zaostrzeniu ulegną też przepisy dotyczące mszy, pogrzebów i kościołów – nie będzie mogło w nich znajdować się w tym samym czasie więcej niż siedem osób – oraz komunikacji miejskiej.

Nowe przepisy w walce z koronawirusem wchodzą w życie od 25 marca.

więcej

14 dni kwarantanny

20.03.2020

 

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z chorymi na COVID-19, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Numer telefonu do najbliższej stacji 48 613-29-53, 48 613-23-60 po godz. 15.30 tel. 513-491-979

więcej

Wójt gminy zaprasza

Sławomir Kruśliński

Przyjęcia interesantów:
pon. 12.00 do 17.00

Urząd Gminy Radzanów

Radzanów 92 a
26-807 Radzanów
tel.: 48 613-63-62
fax: 48 613-63-62 wew. 28
e-mail: gmina@radzanow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.